» Поліс «Зелена картка» знову обов'язковий для виїзду за кордон на автомобілі

Поліс «Зелена картка» знову обов'язковий для виїзду за кордон на автомобілі

Дата: 02 - мая - 2022 Комментариев: Комментариев нет

Національний банк рекомендує громадянам України, які виїжджають за кордон на власному автомобілі, придбати поліс «Зелена картка».

Поліс «Зелена картка» знову обов'язковий для виїзду за кордон на автомобілі

28 квітня 2022 року Набцанк України отримав від іноземних партнерів інформацію про те, що поліс «Зелена картка»    вимагатиметься під час перетину кордону з Польщею. Ця практика, очевидно, поширюватиметься і на кордонах з іншими країнами. 

Про це повідомили в НБУ, нагадавши, що з початку війни українці мали право перетинати кордони Польщі, Словаччини, Угорщини та Молдови на власних автомобілях без полісу «Зелена картка». 

«Ми вдячні усім країнам, які із розумінням поставилися до ситуації, в якій опинилися громадяни України. На початку війни у більшості з них не було жодної можливості придбавати поліси «Зелена картка», рушаючи за кордон у пошуках безпечного місця. За два місяці війни українські страховики разом із МТСБУ налагодили процес транспортування полісів до переміщених офісів страхових компаній та до кордону. Також вони відпрацювали оптимальні умови придбання та користування таким полісом», — прокоментувала директор Департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ Ольга Максимчук. 

Сьогодні укласти договір міжнародного страхування «Зелена картка» можна зі знижкою 50% в українських страховиків. Вартість полісу залежить від типу транспортного засобу, країни відвідування та терміну дії договору страхування. Поліси видаються на мінімальний строк — 15 днів, максимальний — не перевищує 1 рік. Ціна на страховий поліс «Зелена картка» визначена МТСБУ (Моторне (транспортне) страхове бюро України) і є однаковою для всіх страховиків. Вартість полісу «Зелена картка» в Україні є нижчою, ніж у більшості країн.

Крім того, процес оформлення «Зеленої картки» суттєво спрощено у зв'язку з воєнним станом. Так, запроваджено онлайн-оформлення через генерування відповідних pdf-файлів (електронний поліс). Країни-члени системи «Зелена картка» визнають українські електронні поліси, їх можна пред'являти з будь-якого гаджета в електронному вигляді, однак рекомендовано роздруковувати.

Довідково: 

«Зелена картка» — це обов'язковий вид страхування для всіх водіїв, які перетинають кордон на автомобілі і які в'їжджають на своєму авто на територію країн-учасниць міжнародної системи «Зелена карта» Green Card. В цю систему входять 47 країн. Страхова компанія відшкодує збитки потерпілих третіх осіб, якщо вас визнають винуватцем ДТП за кордоном під час дії поліса.

Рубрики: Рубрики: Политика
Теги:
Нет комментариев к “Поліс «Зелена картка» знову обов'язковий для виїзду за кордон на автомобілі”

Оставить комментарий


:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!:


  • Подписка на Новости

    Введи свой E-mail:

  • Наш партнёр

    300 x 250
  • Акции и Конкурсы

  • Реклама


  • Мы на Facebook

  •